„O czym mam z nią rozmawiać? Zapytać, co jutro na obiad? Ech, znowu będzie gadać o swoich koleżankach. Nie chce mi się już tego słuchać, lepiej włączę Netflixa. Ile mogę słuchać o jego pracy? Dlaczego nie porozmawiamy o czymś ciekawym? Może byśmy coś razem porobili, tylko co? On tylko seriale ogląda. Nuda, wychodzę z koleżanką.” Brzmi znajomo? Bez paniki, po prostu nadszedł czas na zmiany i życie razem z partnerem, a nie obok siebie. Jak to zrobić? To proste. Wspólne cele i aktywności w związku sprawią, że staniecie się sobie bliżsi! Ciekawe zajęcia w wolnym czasie to również okazja do odkrywania własnego potencjału. Po prostu związkowy koktajl korzyści!

Odrzućcie nudę i znajdźcie pomysły na kreatywne spędzanie czasu w związku. Spokojnie. Pomożemy.

Randka razem

Wspólne zainteresowania w związku – kreowanie czasu z partnerem

Zacznijcie od szukania pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Przegadajcie sprawę i zastanówcie się, co Was interesuje. Dobór wspólnych aktywności powinien być dostosowany do Waszych charakterów. Wolicie coś dynamicznego czy spokojnego? Jakie są Wasze możliwości czasowe i finansowe? Warto o tym rozmawiać, by uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości. Jeżeli znajdziecie wspólny mianownik, to super. Jeżeli nie, spróbujcie czegoś zupełnie nowego. Byle razem.

A jakie korzyści dla par niosą wspólne zainteresowania?

 • Budowanie więzi i zacieśnienie relacji,
 • Rozwój wspólny i indywidualny,
 • Poczucie podążania do wspólnego celu,
 • Radość i pozytywne doświadczenia.

A teraz obiecane propozycje kreatywnego spędzania czasu w związku.

Gdy cenicie spokój – wspólny relaks

Żyjecie w zabieganej rzeczywistości, więc znalezienie chwili na odpoczynek graniczy pewnie z cudem. Skąd wziąć jeszcze czas na chwile we dwoje? Na szczęście jest sposób. Znajdźcie zajęcia, które zapewnią Wam jednocześnie bliskość i odpoczynek psychiczny. Oto kilka propozycji na ciekawe zajęcia w wolnym czasie:

 • Wspólne gotowanie. Odkryjcie tajniki kulinarnego slow life, gotując wspólnie dania, które wymagają czasu i uwagi. Przygotowywanie posiłków staje się okazją do rozmów i dzielenia się pomysłami.
 • Wieczór z grą planszową. Wybierzcie spokojną grę, która wymaga refleksji i strategicznego myślenia. To idealny sposób na połączenie rozrywki z budowaniem więzi. Uwaga, to uzależniające.
 • Medytowanie. Wspólne chwile spokoju i skupienia pomogą otworzyć się na partnera i przyniosą Wam spokój umysłu.
 • Oaza zieleni w domu. Razem wybierzcie rośliny i stwórzcie miejsce, w którym będziecie mogli się wspólnie zrelaksować.

Sprintem do bliskości – sportowe wyzwania w związku

Jeśli w Waszym związku króluje miłość do ruchu, świat sportowych wyzwań stoi przed Wami otworem. Korzyści? Wspólny cel, wysiłek, współpraca. Czy to brzmi jak dobre spoiwo związku? Pewnie! A poprawa zdrowia i kondycji jest w pakiecie. Poniżej kilka ciekawych propozycji na wspólne usportowienie:

 • Parkour dla dwojga. Wyzwanie dla ciała i umysłu oraz świetny sposób na poprawę kondycji. Parkour to także gotowość do wspierania partnera i rozwijanie umiejętności współpracy w związku.
 • Wspinaczka. Odkryjcie radość ze wspólnego zdobywania szczytów – i to dosłownie. Wspinaczka na jednej ściance to nie tylko sport, ale także doskonała metafora pokonywania życiowych trudności razem.
 • Kurs nurkowania. Zanurzcie się w fascynujący podwodny świat. Kurs nurkowania to trening zaufania, porozumiewania się bez słów i wzajemnej pomocy. Poza tym, jeżeli będziecie się sobie podobać w strojach nurków, to już nic Was nie złamie.
 • Bieganie. Wspólne treningi biegowe to nie tylko zdrowy tryb życia, czyli trend przodujący. To przede wszystkim wspólny wysiłek, wzajemna motywacja i zdrowa dawka rywalizacji. Warto!
Randka w kawiarni z partnerem

Wyjazd dla par – na romantycznym szlaku

Wyjazd dla pary to świetna odskocznia od rzeczywistości. To również sposób na ponowne odkrycie siebie nawzajem. Sprawdźcie sami, jak Wasza podróż może stać się opowieścią pełną romantycznych momentów i niezapomnianych przygód.

 • Zamiast all-inclusive, spróbujcie wyjazdu pod namiot. Wspólne budowanie obozowiska, gotowanie na ognisku czy nawet walka z kapryśną aurą to doświadczenia, które zbliżają. Wspólne przezwyciężanie trudności kempingowych z pewnością stanie się cenną lekcją radzenia sobie we dwoje.
 • Podróż to także świetny czas na przetestowanie, jak sobie radzicie z zadaniami. Dzielenie się obowiązkami na wyjeździe, to świetny sposób na doskonalenie umiejętności negocjacyjnych.
 • Spotkanie z naturą podczas wyjazdu może być jak terapia dla związku. Obserwowanie zachodu słońca nad oceanem czy wspólne spacerowanie w górach to momenty, które przywracają właściwą perspektywę. Relacja odzyskuje przygaszony blask.
 • W trakcie wyjazdu zawsze pojawiają się niespodziewane sytuacje, które wymagają wzajemnej pomocy. Te wyzwania z pewnością zacieśniają więzi i przypominają o sile współpracy.

Inspiracje z Internetu – sposób na ożywienie związku

Internet to kopalnia pomysłów na kreatywne spędzanie czasu we dwoje. Wystarczy zajrzeć razem na portal dla singli. Zaskoczeni? Już wyjaśniamy. Na portalach możecie znaleźć wiele pomysłów na fantastyczne spędzanie czasu razem. Kto powiedział, że tylko randkowiczom wolno? Spójrzcie tylko na te propozycje!

 • Wspólny lot w tunelu powietrznym. Radość i adrenalina, ale przede wszystkim wspólne przeżycie, które wzmocni Waszą więź. I wreszcie coś nowego.
 • Gry dla dorosłych. W sieci znajdziecie gry, które skłaniają do otwartej rozmowy o uczuciach, pragnieniach i wspólnych marzeniach. To doskonały sposób na budowanie głębszego zrozumienia i zaufania.
 • Wspólne odkrywanie nowych miejsc na całym świecie. Wybierzcie się online na wirtualne zwiedzanie muzeów, parków czy historycznych miejsc. Dzielcie się emocjami i ciekawostkami. Przy okazji możecie zrobić wspólną listę „must see”.

Idźcie na randkę. Wybierzcie wspólnie miejsce, które miało szczególne znaczenie dla waszych początków. Takie spotkanie przypomni, co Was kiedyś ujęło w drugiej połowie. A może spojrzycie na partnera i odkryjecie w nim coś zupełnie nowego i fascynującego?

Podsumowanie

Może kiedyś na ulicy, w kawiarni czy w kinie spotkacie osobę w bluzie Single Symbol. Uśmiechnijcie się i pomyślcie o niej ciepło. Wy już jesteście na kolejnym etapie – znaleźliście swoją drugą połówkę. Próbujecie utrzymać miłość. Co dalej? Doceniajcie się nawzajem. Bądźcie otwarci na to, co nowe i budujące w relacji. Szukajcie wspólnych aktywności i znajdujcie szczęście w towarzystwie swojego partnera. Pamiętajcie, że nawet krótkie momenty uwagi czy intymności potrafią zdziałać cuda i wzmacniać więzi. Razem twórzcie swoją wyjątkową historię, będąc dla siebie najlepszymi towarzyszami życiowej podróży.

Monika Chojnowska – Kotowska

Pedagożka z wykształcenia, pasjonatka odkrywania tajemnic teorii więzi i ich wpływu na relacje międzyludzkie. Życiowa optymistka uwielbiająca jeziora, podróże i zwierzęta.
Co mówią nasi Klienci
226 opinii